تنظیمات قالب

حالت نما
رنگ قالب
گزینش رنگ
رنگ پس زمینه:
بازنشانی
چه کابینتی مناسب آشپزخانه شماست؟

چه کابینتی مناسب آشپزخانه شماست؟

کابینت ها علاوه بر کاربردشان نقش اساسی و مهمی در زیبا و چشمگیر کردن فضای اشپرخانه را دارند، و شامل طرح ها و رنگ های متنوعی می باشند شما میتوانید بسته  به نیاز و ابعاد اشپزخانه خود و سبک مورد نظرتان کابینت مناسب اشپزخانه تان را انتخاب کنید. در این مقاله میخواهیم بدانیم کابینت مناسب آشپرخانه شما کدام است و انواع سبک و مدل های کابینت را بررسی کنیم.

کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

همانطور که میدانید طرح کابینت آشپزخانه در بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه تاثیر به سزایی دارد، بهتر است برای آشپزخانه های کوچک از کابینت های های گلاس که در زمره کابینت های مدرن می باشد، با رنگ روشن استفاده کنید، زیرا این مدل کابینت ها باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه شما می شوند. اگر طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک با شیوه ای اصولی و کاربردی انجام شود برای چیدمان وسایل مورد نیاز در آشپزخانه مشکلی نخواهید داشت، خلوت نگه داشتن روی کابینت نیز در بزرگتر نشان دادن فضای اشپزخانه تاثیر گدار می باشد.

کابینت آشپزخانه کوچک

کابینت مناسب آشپزخانه بزرگ

قلب هر خانه ای آشپزخانه آن است و زیبا و دلنشین بودن هر قلب نشان دهنده سلیقه صاحب آن خانه میباشد، برای انتخاب کابینت در آشپزخانه های بزرگ شما گزینه های بیشتری را برای انتخاب دارید و می توانید از انواع سبک، طرح و رنگ های کابینت استفاده کنید. انتخاب دو رنگ برای کابینت در صورتی که مکمل یکدیگر باشند به زیبایی یک اشپزخانه با فضایی بزرگ می افزاید و فضا را دلپذیر و چشمگیر نمایان میکند.

کابینت آشپزخانه بزرگ

کابینت ها به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم بندی میشوند.

کابینت های کلاسیک

از قدیمی و سنتی ترین نوع کابینت، شناخته شده است و جنس مورد استفاده در آن غالبا چوب است که جلوه ای از هنر و زیبایی برگرفته از طبیعت در آن موج میزند، کابینت های کلاسیک خود به سه بخش عمده، چوب، روکش چوب و ممبران دسته بندی می شوند.

کابینت چوب

کلاسیک ترین و محبوب ترین کابینت موجود در میان کابینت ها این نوع دکور می باشد از مهم ترین خصوصیات کابینت چوب دوام بسیار طولانی آن است که بعد از سالها استفاده با فراوری های متداول ایجاد شده در صنعت کابینت سازی و رنگ میتوان کابینت های فرسوده و یا قدیمی را همانند روز اول نصب کابینت ارائه کرد.

چند راه برای از بین بردن خراش ام دی اف

کابینت چوب

کابینت روکش چوب

دربهای این کابینت روکش چوب با مغز ام دی اف می باشد، که به وسیله دستگاه و طی حرارت، ورق روکش چوب بر روی ام دی اف (ایرانی_خارجی) پرس می شود. و توسط دستگاه cnc بسته به سلیقه مشتری ابزار میخورد کابینت روکش چوب به علت شباهت جنس و متریالش به چوب دوام بسیار زیادی دارد. از نظر بصری نیز کابینت کلاسیک چوب و کابینت کلاسیک روکش چوب شباهت دو چندانی به یکدیگر دارند.

کابینت روکش چوب

کابینت ممبران

درب های کابینت ممبران ام دی اف می باشد که توسط دستگاه cnc ابزار و طرح میخورد و در دستگاه وکیوم به وسیله چسب و حرارت روکش pvc بر روی آن وکیوم می شود. باید توجه  داشته باشید که در طراحی و ساخت کابینت های کلاسیک می توان از تاج، زیر چراغ، ستون، سرستون و گلهای ابزار خورده مختلف استفاده کرد، که سبب چشمگیر و متفاوت شدن این نوع کابینت می شود .

کابینت ممبران

کابینت های مدرن

از نوین ترین و بروزترین و در عین حال ساده ترین کابینت در طراحی، ساخت و اجرا کابینت مدرن می باشد. استفاده از این نوع کابینت در اشپزخانه های کوچک بسیار کاربردی تر از کابینت های کلاسیک می باشد. تنوع بسیار بالا در انواع ورق و رنگ های گوناگون امکان طراحی تلفیقی با چند نوع ورق و رنگ را در کابینت مدرن میسر میکند. از دیگر ویژگی های این کابینت که سبب استقبال و خواستنی شدنش نسبت به کابینت های کلاسیک در بازار شده است، ارزان قیمت و مقرون به صرفه بودن کابینت های سبک مدرن در طراحی و ساخت می باشد. کابینت های مدرن خود به چهار بخش عمده، پولیشی، های گلاس، فوق برجسته، ملامینه دسته بندی می شوند.

عکس کابینت اشپزخانه - ۴۰ عکس جدید از کابینت های ۲۰۱۸

کابینت پولیشی

جز خاص ترین نوع رنگ بر روی چوب و ام دی ا ف محسوب می شود، به دلیل بالا بودن قیمت این نوع کابینت، درب، کمد یا هر محصول دکوراتیو دیگر که به روش پاششی و در محیطی ایزوله و بدون هر گونه گردو غبار صورت میگیرد که فراهم کردن همچین فضایی هزینه بالایی دارد کمتر مورد استفاده قرار میگیرد این نوع کابینت ها درب ها و تاج ابزار خورده، ستون و سرستون های منبت کاری دارند و فضا و دکور سلطنتی را از خود به نمایش میگذارند.

کابینت پولیشی

کابینت های گلاس

این نوع ام دی اف  دارای روکشی براق و مات در رنگ و طرح های مختلف می باشد که میتوان به روکش اکرولیک، پلی گلاس، پلی  لاک اشاره نمود. ورق های ام دی اف روکش های گلاس به صورت خارجی و ایرانی در بازار موجود می باشد که به علت گران قیمت بودن ورق های اروپایی همانند نیمن المان و… تمایل مشتریان بیشتر به سمت ورق  های ها گلاس ترک و ایرانی میباشد.

کابینت های گلاس

کابینت فوق برجسته

مغز این کابینت ام دی اف و روکش آن اچ پی ال HPL است که علاوه بر فوق برجسته بودن این نوع کابینت کاملا ضدخش می باشد و در زمره مقاوم ترین روکش های موجود در بازار می باشد.

کابینت فوق برجسته

کابینت ملامینه

ظریف ترین و سبک ترین روکش ام دی اف روکش ملامینه با طرح ها و رنگ های متنوع می باشد. این ام دی اف جز ارزان قیمت ترین ام دی اف های موجود در بازار های ایران است که تولیدش در کشور خودمان نیز با کیفیت معقول عرضه میگردد. این نوع ام دی اف در دسته بندی انواع ورق ها جز اولین مواد اولیه کابینت در دنیا محسوب می شود. روکش های ملامینه نیز دارای برجستگی های قابل لمس می باشند، که این نوع ام دی اف را از سادگی خود کمی به دور می کند.

کابینت ملامینه

 

محصول با موفقیت به مقایسه محصولات اضافه شد